محل تبلیغات شما

مادر مقالات قبل برای شما بیان کردیم که روابط عمومی چیست ؟ اکنون در این بخش میخواهیم مراحل فیلم سازی را برای شما بیان کنیم پس با ما همراه باشید:

نگارش فیلمنامه

فیلم سینمایی نیزهم مانند سایر آثار هنری، با یک طرح و ایده جدید آغاز می شود و پس از پرداخت و ساماندهی کلیت داستان، سوژه ساماندهی می‌شود و در قالبی از شخصیت‌ و دیالوگ‌ها ظاهری داستانی و منسجم را به خود می‌گیرد. حال ب به نوع آن بستگی دارد که نوع آن ژانر باشد یا نوع دیگر،که بازنویسی نهایی در بازه های زمانی مختلف انجام می شود.

صدور پروانه ساخت

یکی از مراحل فیلم سازی بعد از اینکه فیلمنامه تولید شد صدور پروانه ساخت می باشد، باید تهیه‌کننده درخواست کسب پروانه ساخت بدهد و همچنین لیست عوامل پیشنهادی خود در فیلم نامه را به به جامعه تهیه کنندگان می دهد. که جهت صدور پروانه ساخت توسط شورا به شورای صدور پروانه ساخت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه می شود و شورا پس از بررسی ها لازم و در صورت لزوم ازجازه ی ساخت فیلم را صادر می کند.

جذب سرمایه و پیدا کردن سرمایه‌گذار

در این مرحله پس از دریافت پروانه ساخت و در صورت لزوم اگر نیاز به سرمایه گذار داشته باید باید یک سرمایه گذار برای فیلم نامه ی خود داشته گزینه‌های بارزی که به ذهن هر سینماگری می‌رسد عناوینی آشنا چون سازمان فرهنگی هنری، مرکز گسترش سینمای مستند ، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی و غیره می باشند.

همچنین پیدا کردن یه سرمایه گذار خصوصی و همچنین یک تهیه کننده مستقل یکی دیگر از راههای جذب سرمایه می باشد.

شروع پیش‌تولید

بعد از مرحله جذب سرمایه وارد مرحله پیش تولید می شویم و در این مرحله است که کارگردان و تهیه کننده عوامل مورد نیاز خود را انتخاب می کنند به عنوان مثال : بازیگر، فیلمبردار، صدابردار، طراح صحنه و لباس، دستیار کارگردان، نورپرداز، و .
گروهی هم متشکل از کارگردان، فیلمبردار و تهیه‌کننده برای انتخاب لوکیشن (محل فیلمبرداری) وارد عمل می‌شوندو همچنین عواملی مثل کارگردان و تهیه کننده جهت انتخاب محل فیلم برداری وارد عمل می شوند و در این مرحله است برنامه ریزی های مورد نظر خود را از جمله لوازم مورد نیاز و زمان بندی و برنامه ریزی جهت تولید فیلم انجام می گرددو آماده به کار می شوند.

تولید فیلم

پس از اتمام مراحل بالا وارد مرحله ی فیلم برداری می شویم و بازیگردان طبق برنامه ریزی های انجام شده در محل فیلم برداری به جلوی دوربی می روند.

پس از تولید

پس از اتمام فیلمبرداری ها پروژه به دست تدوینگر، صداگذار، جلوه‌های ویژه کامپیوتری و . می‌رسد.
همچنین فیلم‌هایی که با فرمت 35 میلی‌متری و به صورت نگاتیو فیلمبرداری می‌شود،دراختیار تدوین قرار می‌‌گیرد و قیچی می‌خورد اما فیلم‌های دیجیتالی از طریق کامپیوتر تدوین یا مونتاژ می‌شود و دیگر نیازی نیست که پروژه در اختیار تدوین گر قرار بگیرد.
و پس از اتمام مراحل بالا فیلم آماده می باشد.

دریافت پروانه برای نمایش

یکی از مراحل فیلم سازی می باشد در این مرحله که فیلم آماده ی نمایش می باشد باید مورد نظارت قرار بگیرد تا مشکلی در هنگام اکران نداشته باشد و نسخه ی نهایی فیلم به شورای صدور پروانه نمایش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه می‌ گردد تا پروانه نمایش آن صادر شود.که این کسب اجازه و پروانه نمایشممکن است با اصلاحاتی همراه باشد وبخشی از فیلم را کوتاه کنند که دوباره بساط فیلم برداره باید آماده بشود جهت اصلاح آن قیمت از فیلم که کوتاه شده که گفتار متن حل شود.
در نهایت فیلم با دریافت پروانه نمایش برای اکران عمومی در سینماهای کشور، صلاحیت قانونی پیدا می‌کند.

عقد قرارداد با سینمای سرگروه

تهیه‌کننده فیلم پس از دریافت پروانه نمایش با یک پخش‌کننده فیلم قرارداد می‌بندد جهت تبلیغ فیلم . پس از این کار باید با یکی از سرگروه‌های سینما اکران قرارداد منعقد گردد مثل سینما آزادی، قدس، استقلال، عصر جدید یا ‌آفریقا که جزء پنج سرگروه اکران فیلم‌های سینمایی می باشند.

ثبت قرارداد در شورای صنفی نمایش

پس از قرارداد با سرگروه‌‌های سینمایی، تهیه‌کننده فیلم باید این قرارداد را در شورای صنفی نمایش ثبت کند تا شورای صنفی نمایش حواله اکران فیلم را برای یک بازه زمانی معین صادر کند.

اکران فیلم

پس از اینکه قراردادها منعقد شد و تبلیغات شروع شد، ‌اکران فیلم نیز آغاز می گردد.

ورود به شبکه نمایش خانگی و تلویزیون

تهیه‌کننده پس از پایان نمایش فیلم در سینماها باز هم می‌تواند کسب درآمد کند و اگر از خطر کپی غیر مجاز، قاچاق و مسائل این چنینی جان سالم به در ببرد، پس از گذشت یک بازه زمانی حدود سه چهار ماهه، فیلم مورد نظر وارد شبکه نمایش خانگی می‌شود و کسانی که موفق به دیدن فیلم در سینما نشدند، می‌توانند با تهیه نسخه ویدیویی فیلم از سوپرمارکت‌ها و مراکز فرهنگی هنری نسبت به دیدن فیلم‌های مورد علاقه اقدام کنند. همچنین در صورت تمایل، تهیه‌کننده می‌تواند فیلمش را در تلویزیون هم نمایش دهد تا فیلم برای طیف وسیع‌تری قابل مشاهده باشد.


mohre8

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
کنکور فایلز بدترین پسردنیا فلزیاب افشار دانلود کلیپ جدید آزمون علمی مشاوره درسی گردشگری