محل تبلیغات شما

ما در مقاله روابط عمومی چیست ؟ برای شما بیان کردیم روابط عمومی یک فرایند ارتباطی استراتژیک است که شرکت ها، افراد و سازمان ها برای ایجاد روابط سودمند با یکدیگر استفاده می کنند اکنوت در این مقاله میخواهیم ارائه مقاله کنفرانسی را برای شما بیان کنیم پس با ما همراه باشید:

 

مقاله ی کنفرانسی چیست ؟

مقالات کنفرانسی آن دسته از مقالاتی هستند که هدف اصلی در هنگام نگارش آنها، اخذ پذیرش از یکی از کنفرانس‌های علمی بوده است. همجنین برگزاری این کنفرانس‌ها هم به صورت سالانه و یا هر دو سال یک بار می باشد و دارای زمینه های تخصصی و علمی ویژه ای  می باشند. همجنین متقاضیان می توانند پس از اخذ پذیرش از این نوع  کنفرانس‌ها، مقاله مورد نظر خود را در حضور جامعه کنفرانس ارائه دهند. همچنین این نوع مقالات به صورت شفاهی، با ارائه یک پوستر و یا به صورت بحث و گفتگو ارائه شود. یکی از روش موثر برای تبادل ایده‌های جدید مقالات کنفرانسی می باشد. عرضه این فعالیت های تحقیقاتی برای اعضای دانشگاهی و افراد قدرتمندتر و همچنین با افراد هم حوزه، بسیار مفید می باشد. ارائه همچین مقالات کنفرانسی یک فرصت بسیار ایده آل برای به دست آوردن بازخورد های ارزشمند از سوی جامعه آکادمیک است .استفاده از این روش ها باعث می شود توانایی هایتان را در حوضه تخصصی گسترش دهید .

مقاله کنفرانسی هم زمان میتواند به صورت مکتوب و هم به صورت شفاهی  ارائه شود. معمولا قبل از ارائه مقاله از شما خواسته می شود که یک کپی از مقاله ی خود را به ویراستاران و داوران بدهید.

نحوه آماده شدن برای نگارش یک مقاله کنفرانسی

برای تهیه یک مقاله کنفرانسی بایستی به چند مورد توجه کنید:

  1. ساختار و استایل مقاله و ارائه خود را تعیین کنید.

برای اینکه بدانید برای ارائه یک مقاله از چه ساختاری باید استفاده کنید شما را با چند موارد که در این قیمت نام می بریم آشنا میکنیم:

  • یک ارائه تصویری شامل نرم افزارهایی همچون پاور پوینت و یا Prezi
  • مقاله‌ای که شما آن را با صدای بلند و در میان اعضای شرکت کننده خواهید خواند.
  • بحث و گفتگو به شکل میز گرد

لازم به گفتن است که ارائه مقاله می توانید ترکیبی از موارد فوق باشد. به عنوان مثال ممکن است شما می توانید مقاله ی خود را هم با صدای بلند و همزمان با تصاویر به افراد حاضر در کنفرانش به اجرا در بیاورید.

همچنین شما باید قبل از شروع نگارش مقاله از حجم مطالب مورد نیاز خود مطلع باشید. لازم به گفتن است که معمولا ارائه مقاله زمانی بین 15 الی 20 دقیه را به خود اختصاص می دهد. از این رو برای ارائه یک کنفرانس که 10 صفحه است یک مقاله ی مناسبی می باشد .

اطمینان حاصل کنید که مقاله شما محدودیت‌های ایجاد شده از طرف برگزارکنندگان کنفرانس را رعایت کرده باشد. معمولا هر کنفرانس یک فرمت به شکل فایل ورد در سایت کنفرانس قرار می‌دهد که بهتر است از ابتدای شروع نگارش مقاله ی خود را بر روی این فایل انجام دهید این باعث می شود مقاله ی خود را در صورت لزوم ویرایش کنید.

  1. استانداردهای کنفرانس و ساختار جلسه را در نظر بگیرید.

در ارائه مقاله برآورده کردن انتظارات شرکت کنندگان بسیار مهم می باشد،اگر قبلا در کنفرانسی شرکت کرده باشید به مسائلی که در آن کنفرانس مطرح می شود توجه کنید زیرا برخی از کنفرانس ها دارای استانداردها خاصی می باشد و شما سعی کنید در ارائه کنفرانسی خود حتما این مسائل را رعایت کنید تا کنفرانسی بسیار خوبی داشته باشید.

 

[caption id="attachment_7626" align="aligncenter" width="1680"]ارائه مقاله کنفرانسی ارائه مقاله کنفرانسی[/caption]

نگارش مقاله کنفرانسی

میخواهیم بدانیم که می توان یه مقاله ی ژورنالی با موضوع کنفرانس را به یک مقاله کنفرانسی تبدیل کنیم ؟

پس با ماهمراه باشید:

در این مورد حتما احتیاط کنید. در خصوص با مقالات کنفرانسی محدودیت زمانی و نیاز مخاطبان ممکن است شما را وادار به انتقال پیام و نتایج تحقیقات در قالب یک متن کوتاه و متمرکز بر اصل موضوع سازد. برای ساخت یک مقاله کنفرانسی جالب نیاز است که تمام مقالات قبلی رو کنار گذاشت  و مجدد شروع به نگارش مقاله کنفرانسی خود کنید و همچنین می توانید از مطالب قبلی خود برای ویرایش  کمک بگیرید، این نکته را همه می دانند که سطح مقالات کنفرانسی پایین تر از سطح علمی مجلات است پس تمام تلاش خود را در مقالات ژورنالی به کار ببرید و مطالب ساده و ابتدایی را در مقالات کنفرانسی ارائه کنید .سعی کنید از مطالب مفید استفاده کنید و از مطالب سنگین و صفحات زیاد استفاده نکنید زیرا برای اکثر کنفرانس ها مناسب نمی باشند،مطالب کنفرانس ها مورد توجه مخاطبین نمی باشد اما روش و روند کار می تواند برای اکثر دانشجویان آموزنده و باعث یادگیری آنها شود.

آماده کردن مقاله

راه‌های بسیاری برای ساختن  مقالات کنفرانسی وجود دارد اما لازم به ذکر است که در استفاده از هر روشی، باید تلاش کنید که مطالب خود را سریع به مخاطب انتقال دهید.

برای ساختن مقالات کنفرانسی خود به موارد زیر توجه کنید:

  • مخاطبان خود را بیش از حد درگیر و سردرگم نسازید.
  • واضح بودن مطالب خود را کنترل کنید.
  • در متن و ارائه خود از اشارات کلامی استفاده کنید.

mohre8

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
خاندان آیت الله علامه لطفیان سرگزی آموزشی گیم وآی تی پایان نامه و پروژه های دانشگاهی چگونه سيستم گوارش سالمي داشته باشيم دانلود تحقیق آمانج دانش شهر خرید اینترنتی تدریس خصوصی زبان مای آیلتس