محل تبلیغات شما

انجمن بین المللی روابط عمومی (IPRA)

انجمن بین المللی روابط عمومی در سال 1995 برای ارتقای سطح روابط عمومی در سراسر جهان در لندن پایه گذاری شد . این انجمن به عنوان سازمانی غیر دولتی در سازمان ملل متحد شناخته شد. که یک کمیته ی بسیار فعال برای افراد درگیر با حرفه ی روابط عمومی در سراسر دنیاست و با همکاری با موسسه های مرتبط ، دوره های مختلفی را در قالب کنفرانس ، کارگاه آموزشی و کنگره های جهانی برگزار می کند . از میان همه آنها جوایز طلایی IPRA برای ارتقای روابط عمومی اعضای خود سالانه برگزار می شود . ایپرا در حال حاضر 700 عضو از 80 کشور جهان دارد .

بنیادگذاری

در سال 1995 به منظور برقراری ارتباط بین فعالان و علاقه مندان روابط عمومی در جهان و با هدف توسعه و پیشرفت این رشته و ایجاد نهادهای تخصصی برای هماهنگی تبادلات تجارتی بین کارگزاران روابط عمومی در سطح جهانی و از میان برداشتن مشکلات و موانع آن و تلاش برای افزایش اهمیت ، ضرورت و جایگاه روابط عمومی در تحقق اهداف مدیران و سازمان ها ، انجمن تخصصی و بین المللی روابط عمومی بوجود آمد . گسترش فعالیت های این انجمن در طول دهه های گذشته بازتاب این مطلب بوده است که حرفه روابط عمومی با طیف وسیعی از فعالیتها ، کانون همیشگی تجارت و ارتباطات اجتماعی بوده است . نشریات و شخصیت هایی که باعث پیشرفت این حرفه شدند , همچون  یک راهنما در پیدایش و توسعه این انجمن نقش بسزایی ایفا نموده اند . انجمن بین المللی روابط عمومی امروز ، بازتاب عملکرد اعضایش در تمامی این سالهاست و همواره به عنوان حرفه ای پویا در جهت رسیدن به اهداف خود گام برداشته است .

اهداف IPRA

یکی از اهداف ایپرا ارائه خدمات و کمک به اعضای انجمن است تا بتوانند در امور خود موفق باشند . انجمن با این اهداف هر سال عضویت های خود را افزایش داده و از لحاظ اقتصادی پیشرفت های زیادی داشته و دایره وسیعی از موفقیت را در کارنامه خود ثبت کرده است . از آن جا که امروزه IPRA از لحاظ پیچیدگی امور و وسعت جغرافیایی اعضا گسترش یافته است ، تطابق های ساختاری و برنامه های راهبردی ارتقا یافته ای را طلب می کند . ایپرا اکنون شناخته شده ترین گروه در بین فعالین روابط عمومی در جهان است که نه تنها در تبادل اطلاعات و همکاری با حرفه های دیگر فعال است , بلکه در ایجاد ساختار منظم فرصت های توسعه و دیگر اولویت های مطرح شده در پیشبرد نقش روابط عمومی و مدیریت امور بین الملل کارهای زیادی انجام داده است . اکنون تلاش این انجمن بر آموزش و ارتقای ادبیات حرفه ای است و ابعاد آن همچنان در حال افزایش است تا پیشرفت این حرفه را در کشورهای در حال توسعه تضمین کند تا مضامینی مانند : محیط زیست و کنترل کیفیت در روابط عمومی نقش پر رنگ تری پیدا کنند .

جایزه طلایی ایپرا

IPRA شبکه جهانی پیشرو برای متخصصان روابط عمومی است . که عضویت آن به شکل حقیقی (فردی) می باشد.
IPRA سازمان دهنده جوایز  Golden World Awards   در طرح جوایز جهانی روابط عمومی ، برای برترین هاست.
IPRA با 60 سال تجربه اکنون در سراسر جهان و در هرکجا که روابط عمومی اجرا می شود ، حضور دارد .
IPRA از همه شاغلین این حرفه که هدف مشترک دارند و مایلند مدرک تخصصی IPRA را دریافت کنند ، استقبال می کند .

 

مقالات مرتبط : قوانین طلایی روابط عمومی

تاثیر هوش مصنوعی در روابط عمومی

اعطای جوایز دنیای طلایی به برترین ها

انجمن بین المللی روابط عمومی در رابطه با معرفی معیارهای برتر اخلاقی و مسئولیت اجتماعی و همچنین در جهت پرورش کارشناسان برتر و موفق در تمامی سطوح فعالیت می کند . این انجمن در سال 1990 اعطای جوایز دنیای طلایی را با عنوان  IRPA Golden World Awards بنا نهاد و به شناسایی برترین های روابط عمومی در سراسر جهان اقدام کرد . هر ساله داوران که از متخصصان ارتباطات هستند موارد گوناگون را بررسی و برنامه های ارائه شده جهت رسیدگی ، کیفیت تحقیق ، طرح ریزی ، اجرا و نتایج حاصل از آنها را قضاوت می کنند . هرمورد بیش از یک جایزه می تواند دریافت کند . ابتدا فهرستی کوتاه از بهترین های روابط عمومی ارائه می شود . در مرحله بعد برندگان نهایی بر اساس شایستگی ، اهداف خاص ، روش های خالق و نتایج قابل اثبات خویش انتخاب می شوند . ایپرا هر سال در رویدادهای جهانی به معرفی برترین شرکت های روابط عمومی می پردازد که در یک سال گذشته در زمینه اجرای برنامه ها و استراتژی ها با یکدیگر به رقابت پرداختند.70 کارشناس برجسته از 40 کشور جهان فعالیت این شرکت ها را داوری می کنند .

دریافت جایزه طلایی ایپرا توسط ایران در سال 2017

مینا نظری کارشناس ارشد روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تبریز، با ارائه طرح علمی با عنوان EQ کارگزاران روابط عمومی ایران به رقابت با نمایندگان سایر کشورها پرداخت و توانست از بین 50 فینالیست ، جایزه طلایی ایپرا را در سال 2017 به خود اختصاص دهد .

منبع : mohre8


mohre8

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
بلاگ ایران علیرضا صیادی مربی فوتبال محبوب فان چت روم شلوغ ایرانیان پامرانین خرسی خرید اینترنتی اخبار ویزا wosondentaldte خرید ارزان کفش کتونی اسپرت زنانه دخترانه مردانه عید 1399 زمستانه 1398 دل نوشته های نیلو