محل تبلیغات شما

روابط عمومی یکی از سه شغل پردرآمد و پر طرفدار در خاورمیانه

تحقیقات انجام شده در سال 2019 روی فارغ التحصیلان در خاورمیانه و شمال آفریقا نشان داد که جذابترین مشاغل برای آن ها از منظر حرفه ای، مهندسی و طراحی، بانکداری و امور مالی، تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی و دولت و خدمات عمومی است.
شکارچیان شغلی معتقدند که شرکتهای بازاریابی امارات متحده عربی و روابط عمومی ها بیشترین تعداد فارغ التحصیلان را استخدام می کنند. در سراسر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، روابط عمومی را به عنوان یکی از سه شغل جذاب مطرح می کنند.
از نظر مهارتهای مورد نیاز برای برتری در روابط عمومی ها دو مهارت رایانه و ارتباط را به عنوان مهمترین مهارتها و مهارت های علمی و فنی، مهارت های بین فردی و تیمی و انعطاف پذیری و سازگاری برای تغییر را در رتبه های بعدی ذکر کرده اند.

گرامیداشت روابط عمومی در کشورهای مختلف
روز ملی روابط عمومی در هند

اولین کنفرانس روابط عمومی هند در دهلی و در روز 21 آوریل 1986 با عنوان رویکرد حرفه ای برگزار شد و منشور اخلاقی روابط عمومی توسط PRSI در همان روز تصویب شد .

روز روابط عمومی در آمریکا

 14 ستامبر 2005 تقریبا هم زمان با تندباد حادثه کاترینا و روز ملی روابط عمومی در آمریکا بود شرکت کنندگان در نهایت تعهد و تلاش کارگزاران روابط عمومی با محوریت کمک به مردم شاهکاری را با همکاری هند به جا گذاشتند و تاثیر روابط عمومی را در آن جوامع نشان دادند.

مقالات مرتبط: انجمن بین المللی روابط عمومی و نکاتی مهم در روابط عمومی

هفته روابط عمومی در رومانی

کشور رومانی برای نخستین بار در سال 2003 هفته ای را با نام هفته روابط عمومی نامگذاری کرد . که هدف از آن درک بهتر نسبت به روابط عمومی و ارتباطات حرفه ای در سطح بین المللی بود تا افراد شاغل در این حرفه بتوانند با سایر همکاران شان در دیگر نقاط جهان همفکری و هم اندیشی کنند. که با استقبال و مشارکت دست اندرکاران حوزه
روابط عمومی و ارتباطات برگزار شد . در واقع فعالیتی بود تا به بهبود طرح کلی حرفه و صنعت روابط عمومی کمک کند و جایگاه واقعی آن را در فعالیتهای اجتماعی به نمایش بگذارد.

سال روابط عمومی در مالزی

مالزی کشوری است که طی دو دهه فعالیت های فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و ی خود را در حوزه ارتباطات و در سطح داخلی و بین المللی سرعت بخشیده است . آنها در ت های کلی , محوریت نگاه مردم خود را که از نژادهای مختلفی تشکیل شده اند در دستور کار قرار داده و با ایجاد روحیه روابط عمومی در میان مردم و سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی حس ارتباط و تعامل را به احساسی مشترک بین آحاد جامعه و دولت تبدیل کرده اند. به دلیل اهمیت روابط عمومی در کشور مالزی در امر توسعه، سال 2007 در مالزی سال روابط عمومی نامگذاری شد و با برگزاری برنامه های جمعی، سمینارها، اطلاع رسانی و چاپ کتاب , جایگاه روابط عمومی و نقش آن در توسعه کشور تبیین گردید.

روز روابط عمومی در ایران

سال 1379 از سوی معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نام سال روابط عمومی نامیده شد . و پس از م با صاحب نظران و کارشناسان روز 27 اردیبهشت به نام روز ارتباطات و روابط عمومی نام گرفت.

هشتمین شغل پر استرس در سال 2019

Career cast یک شبکه آنلاین مشاغل، 11 عامل را برای رتبه بندی پر استرس ترین مشاغل در دنیا تحت نظر کارشناسان اعلام کرده است:

1- سفر کردن
2- پتانسیل رشد
3- ضرب االجل
4- فعالیت در برابر دیدگان مردم
5- رقابت آمیز بودن
6- مطالبات فیزیکی
7- شرایط محیطی
8- مواجه با خطر
9- در معرض ریسک قرار گرفتن زندگی
10- در معرض ریسک قرار گرفتن زندگی دیگری
11- جلسات عمومی

در این رتبه بندی:
پرنسل نظامی با نمره استرس اول
آتش نشانی با نمره استرس دوم
خلبانی با نمره استرس سوم
پلیس با نمره استرس چهارم
گویندگی خبر با نمره استرس پنجم
هماهنگ کننده رویداد ها با نمره استرس ششم
خبرنگار رومه با نمره استرس هفتم
مدیر اجرایی روابط عمومی با نمره استرس هشتم
مدیر ارشد اجرایی شرکت با نمره استرس نهم
و راننده تاکسی با نمره استرس دهم معرفی شدند.

روابط عمومی برتر ایران

پانزدهمن جشنواره برترین های روابط عمومی در آبان 1397 در مرکز همایش های کتابخانه ملی برگزار شد. روابط عمومی بندر خرمشهر به عنوان روابط عمومی برتر مورد تقدیر قرار گرفت. این ارگان همچنین دردوره های سیزدهم و چهاردهم در بخش خلاقیت و ارتباطات رسانه ای عنوان برتر را کسب کرد.

منبع : mohre8


mohre8

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
بلاگ نیوز,اخبار مهم روز حرف آخر : مشاور موسسه و محصولات حرف آخر Digital Marketing Emtedadjo smartlife راستی میدونی که.....؟ بازار خرید و فروش نخ اکریلیک کجاست؟ هر چی که بخوای مرجع آموزش جوراب بافی و کسب درآمد